Strešné okná

FAKRO / VELUX / LANGER / SKYLIGHT PREMIUM

Strešné okná patria k najdôležitejším stavebným prvkom podkrovia. Ich vlastnosti rozhodujú o kvalite života a spokojnosti užívateľov podkrovných miestností. Strešné okná sú dnes neodmysliteľnou súčasťou moderného bývania v podkroví. Prinášajú nielen viac denného svetla a čerstvého vzduchu do interiéru, ale poskytujú aj nádherné výhľady do okolia.

strešné okno výklopno - kyvné


strešné okná osadené v plechovej krytine

Základné typy okien

Kyvné okná - maximálne pretočenie krídla o 180° umožňuje umytie vonkajšieho skla a obsluhu vonkajšej markízy. Kyvné okná môžu byť ľubovoľne vybavené vonkajšími a vnútornými doplnkami.

Kyvno - výklopné okná - toto prevedenie umožňuje širší výhľad von vďaka možnosti vyklopenia okenného krídla. Otvorenie môže prebiehať dvoma spôsobmi:

  • výklopným ( do 35°), ktorý umožňuje neobmedzený prístup k oknu
  • kyvným pre umytie okna, údržbu a pod.

Okno so zvýšenou osou otáčania - okno zabezpečuje veľmi dobré presvetlenie a vetranie a zároveň aj široký výhľad. Dolná časť krídla má úlohu výklopného okna a horná predstavuje dodatočné presvetlenie. . Okná so zvýšenou osou otáčania sú otvárané kyvne a blokované na umytie pri uhle 160°. Okno môže byť vybavené vnútornými a vonkajšími doplnkami.

Okná so zvýšenou osou otáčania s dolnou nadstavbou - v jednom ráme okna FDY-V sú osadené dve krídla. Horné krídlo je kyvné a os otáčania sa nachádza nad polovicou výšky okna. Dolné krídlo je neotvárateľné a vybavené bezpečnostným laminovaným sklom.

Lomené okná - lomené okná sú montované v nadstavbovej stene v zoskupení s inými strešnými oknami. Zaručuje sa tak veľmi dobré presvetlenie a vetranie miestnosti a výrazne zlepšuje výhľad. Otvárané sú vyklopením alebo odchýlením a sklopne. Okno BXP je neotvárateľné. Lomené okná môžu byť vybavené vnútornými doplnkami.Okná do plochých striech

Charakteristika:

  • Okno do plochej strechy FAKRO presvetľuje interiér prirodzeným svetlom, umožňuje vetranie miestností a spája v sebe vysokú funkčnosť a výborné tepelnoizolačné parametre.
  • Teraz už každá miestnosť pod plochou strechou môže byť príjemne hrejivá a plná prirodzeného svetla.
  • Pre pocit pohodlia by mal byť v každej miestnosti zdroj prirodzeného svetla.
  • Ideálnym riešením v takýchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutých okien do plochých striech.Okno do plochých striech určené na chôdzu po ňom

Moderné materiály a neustále sa meniace technológie v stavebníctve umožňujú stavať budovy s plochými strechami.

Pri tomto type architektúry sa často stáva, že v budove sú aj miestnosti, kde nie je možnosť použiť štandardné fasádne okná. Pre pocit pohodlia by sa však mal v každej miestnosti nachádzať zdroj prirodzeného svetla. Ideálnym riešením v týchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutých okien do plochej strechy.

Okno do plochej strechy DXW vďaka špeciálnej konštrukcii so zvýšenou nosnosťou a protišmykovým povrchom umožňuje chodenie po jeho povrchu, čo znamená aj bezproblémový pohyb na terasách alebo strechách. Vďaka povrchu okná DXW, ktoré je v jednej rovine s povrchom strešnej krytiny, okná netvoria iba bezpečný priestor terasy, ktorý je možné využívať, ale zároveň nenarúšajú jeho estetiku. Je teda vynikajúcim riešením pre terasy alebo zelené strechy a umožňuje dosiahnuť dokonalý plochý povrch strechy pri zachovaní vlastností strešného okna.

Obráťte sa na nás ak:

  • si neviete rady s výberom najvhodnejšieho typu okna pre vaše podkrovie,
  • máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky na vami vybrané strešné okná.

Dokumenty na stiahnutie: